x

Ens agradaria enviar-te les notificacions per a les últimes notícies i novetats

PERMETRE
NO, GRÀCIES
Compartir
Accedir
Subscriu-te Iniciar sessió
Buscar
DIARI D'ANDORRA DIARI D'ANDORRA DIARI D'ANDORRA
DIARI TV MUSIK

PS SDP+ volen convertir Sant Julià en un referent universitari

Roig ha assegurat que es construirà una residència per als estudiants
Declaracions d'avui a Sant Julià de Lòria del PS.

Declaracions d'avui a Sant Julià de Lòria del PS.

Declaracions d'avui a Sant Julià de Lòria del PS.

PS
Actualitzada 27/03/2023 a les 13:01
La coalició PS SDP+ vol fer de Sant Julià de Lòria el referent de l’ensenyament superior i universitari dels Pirineus. Així ho ha explicat el número 2 de la llista territorial, Josep Roig, assenyalant que els lauredians “ens sentim molt orgullosos d’acollir la Universitat d’Andorra a la nostra parròquia”.

Roig ha exposat la voluntat “d’afavorir i promoure la marca ‘Sant Julià, ciutat universitària’ perquè la nostra parròquia esdevingui un punt de referència per a l’ensenyament superior als Pirineus”, i ha assegurat que això s’acompanyarà de l’ampliació dels serveis als estudiants, de la construcció de la residència universitària i de la destinació de més recursos a la investigació i la recerca.

El partit ha explicat que volen ampliar la partida pressupostària destinada a beques i ajuts a l’estudi. El candidat ha assegurat que “som conscients que l’educació és una eina per lluitar contra les desigualtats i reduir la fractura social”, i entenem que “qualsevol jove ha de poder estudiar en les mateixes condicions que qualsevol altre i que la qüestió econòmica no sigui un fre”.
Etiquetes
4
Diari d'Andorra Twitter

Opinions sobre @diariandorra

Envia el teu missatge
HELISA - Gestor de continguts
© Diari d’Andorra
(Premsa Andorrana) 2005-2024 - C/ Bonaventura Riberaygua, 39, 5è pis - Telèfon : +376 877 477

Col·laboradors:

HELISA - Gestor de continguts