Compartir
Accedir
Subscriu-te Iniciar sessió
Buscar
DIARI D'ANDORRA DIARI D'ANDORRA DIARI D'ANDORRA
DIARI TV
punt de mira

En record de Salvador Ventura Fernández

Actualitzada 12/10/2017 a les 21:01
    Denisa Font Torres
En llegir l’esquela de la defunció del Salvador, el dia 9 d’octubre, el primer sentiment que vaig tenir va ser el d’injustícia, de ràbia. I després, una profunda tristesa i pena pensant en aquell noiet que havia anat a la nostra escola durant vuit anys. Va arribar a la maternal de l’escola francesa de Canillo als 3 anyets, amb la Martina com a mestra i la Conxita d’ajudant. Després va passar al CP i CE1 amb el senyor Gilbert i finalment amb mi mateixa, al CE2, CM1 i CM2. Fins que va entrar a 6ème, al Lycée Comte de Foix. Dels anys que va estar a la nostra escola només en tenim un record, excel·lent. Alumne aplicat, alegre, i seriós quan calia, bon company amb els altres i bon alumne amb els mestres. Va estudiar Hoteleria al Lycée i ara treballava de maître a un restaurant d’Andorra la Vella. Treballador exemplar també per als seus companys.

La seva vida, segada als 34 anys, en plena joventut, ens ha omplert d’una gran aflicció.

Oferim el nostre suport i amistat als seus pares i germà Miquel, i que guardin del fill i germà tots els bons moments viscuts tots junts!

Descansa en pau Salvador. La teva maîtresse.
Diari d'Andorra Twitter

Opinions sobre @diariandorra

Envia el teu missatge
HELISA - Gestor de continguts
© Diari d’Andorra
(Premsa Andorrana) 2005-2022 - C/ Bonaventura Riberaygua, 39, 5è pis - Telèfon : +376 877 477

Col·laboradors:

HELISA - Gestor de continguts